Správně investova do stříbra, stačí se držet pravidel

02.04.2012 10:57

Investice do stříbra patří mezi defenzivní a konzervativní investice. Investor, který nakupuje investiční stříbro ve formě stříbrných slitků, stříbrných mincí a stříbrných cihel, se chrání proti inflaci. Jak ukazují zkušenosti, kdo se umí vyhnout tzv. levnému stříbru a orientuje se na kvalitní likvidní provedení, je odměněn zaslouženým zhodnocením. Investice do drahých kovů, jak do zlata, tak do stříbra, má svoje pravidla, která není těžké dodržet. Vyhnout se chybám při investování do stříba není těžké.

Úskalím investice do drahých kovů jsou různá spoření do zlata a do stříbra, s nimiž se v poslední době lidově řečeno roztrhl pytel. Je vidět, že zájmu o drahé kovy se chopili i různí podnikavci, kteří využívají naivity a neznalosti kupujících. Dobrý článek o riziku, které spoření do zlata nebo spoření do stříbra přináší, jde kupříkladu zde.

Investování do stříbra je především obranou proti znehodnocení úspor, samozřejmě formou ukládání prostředků na důchod nebo takzvaně na horší časy. Kdo nehazarduje a investuje rozumně, nebude zklamán.

 

Zpět