Investiční stříbro roste nejrycheji

17.09.2010 22:03

Investiční stříbro a investiční stříbro zažilo rušný týden. Cena stříbra i cena zlata překonala své dosavadní maximální ceny. Poptávka prudce vzrostla především u investičního stříbra, kde se objemy zobchodovaného stříbra prudce zvýšily. COMEX vydal v tomto týdnu nebývalé množství stříbrných slitků, investoři odmítali vypořádání v penězích. Že by obava z nedostatku fyzického stříbra? Je pravdou, že i pozice velkých hráčů, kteří sázejí na růst ceny stříbra, se opět zvýšily.

Také cena zlata prudce vzrostla, důvodem byl především nákup zlata centrálními bankami (Indie, Indonésie). Je samozřejmě otázkou, zda cena zlata uhájí současná maxima, či zda je extrémní cena pouze momentálním pokusem trhu vytvořit z dosavadní hladiny rezistence (cca 1266 USD) naopak novou "podlahu", kterou cena zlata směrem dolů již neprorazí. Počty velkých hráčů, kteří drží long pozice, se opět zvýšily.

Pokud by se potvdily nové ceny zlata a ceny stříbra jako trvalý posun trhu do nového tradingového range, pak je možné, že cena zlata a cena stříbra se již k lepším nákupním cenám nepodívá. Naopak, pokud se z dosavadního rezistu stane nový support, pak by bylo vhodné nakupovat na současných cenách - neboť za čas se i tyto ceny stanou možná minulostí ....

A pokud by ceny opět poklesly? Inteligentní investor, který kupuje ivestiční stříbro a investiční zlato, by se měl samozřejmě informovat o zajištění a na případném poklesu pak vydělat. Pro inteligentního investora je pak zcela irelevantní, zda se nynější ceny zlata a ceny stříbra podívají dál na sever, nebo se naopak podívají zpět na nižší úrovně.

 

Zpět