Výkup investičního stříbra: Jak nejlépe prodat stříbro?

13.10.2013 15:57

Nákup investičního stříbra a prodej investičního stříbra. Dvě strany téže mince, ale investoři zpravidla řeší pouze tu první. Kde nakoupit levně stříbro? O to, jak prodat stříbro výhodně za nejlepší cenu se zajímají zpravidla až ve chvíli, kdy potřebují prodat stříbro rychle.

Dealeři drahých kovů jsou plátci DPH, takže prodávat stříbrné mince, stříbrné slitky nebo stříbrné cihly obchodníkovi je pro investora nevýhodné. Výkupní ceny stříbra si určuje obchodník a investor, který chce prodat investiční stříbro, musí tyto ceny akceptovat. A jsou to samozřejmě ceny bez DPH, což pro investora opravdu není výhodné.

Lepší variantou než zpětný výkup stříbra u obchodníka je prodat investiční stříbro přímo dalšímu zájemci. Další zájemce totiž nemůže koupit levněji, než je stříbor nabízeno u obchodníků. Přímý prodej je tedy vzácný,investoři se zpravidla osobně neznají a proto taková forma prodeje stříbra není příliš běžná.

Někteří investoři zkoušejí prodat investiční stříbro na aukčních a inzertních portálech. Zde je ale pro kupujícího riziko, že nedostane to, co si zaplatil. Kupující se tedy nemusí setkat s tím, co koupil a naopak prodávající nemusí získat za své zboží platbu.

Tyto problémy odstranila Burza Drahých Kovů. Každý zde může jak nakupovat stříbro, tak i stříbro prodat za výhodné ceny. Kupující si navíc může nechat udělt ověření pravosti kovu. Zboží a peníze se soustředí u provozovatele burzy, což je renomovaný tuzemský obchodník SILVERUM s.r.o. Tím je zaručena profesionalita při párování plateb za prodané kovy s prodaných zbožím. Na Burze Drahých Kovů navíc zájemci najdou velmi široký sortiment, protože zde investoři prodávají zlato i stříbro. Na Burze Drahých Kovů je proto rozumné se včas registrovat a využívat všech výhod, které burza přináší jak kupujícím, tak prodávajícím.

Příjemné je, že pro uživatele Burzy Drahých Kovů je připraven i blog, kde jsou vysvětleny postupy při prodeji stříbra a zlata i při nákupu.

 

Zpětný výkup stříbra u obchodníka je proto dnes již minulostí. Většina investorů dnes prodává na Burze Drahých Kovů.

 

 

Zpět